Trampská osada CARACAS  

Bratislava 1965

 

 
 
 

Trampská osada CARACAS bola založená 1. októbra 1965 na fleku Winnetou pod Granadou. Založili ju manželia Kitty a Laban, spolu s Kittyninou dcérou Bobinou.

         Pri zakladaní osady CARACAS boli prítomní aj Junec z trampskej osady KONDOR, Gary, Kim a Pike z trampskej osady SILVER CLAIN a ďalší kamaráti, ktorí síce neboli členmi CARACASU , ale chodili často na ich flek Cíp v malokarpatskom Samotárskom údolí.

 
 

 

Kamaráti a kamarátky z trampských osád CARACAS, KONDOR a SILVER CLAIN v roku 1965.

 

 

Domovenky osady a vlajku znázorňujúcu usmiateho Mexičana vyšila Kitty. Osada a aj ich kamaráti chodievali na svoj flek Cíp veľmi často, veď  tieto miesta už od nepamäti ako táborisko patrili  trampským partiám z mestskej bratislavskej štvrte domorodcami prezývanej  Ziegelfeld /Tehelné pole/  kde vyrastal a odkiaľ pochádzal aj šerif osady CARACAS kamarát Laban.

 

 

Kitty udržiavala v rokoch 1966 až do roku 1975 úzke kontakty s kamarátkou Bo z trampskej osady HURIKÁN z Hvězdoníc a s jej dcérou Janou. Chodievala tam každý rok a prežívala niekoľko pekných dní v ich spoločnosti, pri spomienke na Boba Hurikána.

Žiaľ osud v živote tejto osady bol nevyspytateľný. V roku 1967 Kitty s Labanom odišli bývať na Moravu. I ostatní kamaráti s ktorými vlastnili spoločný camp sa akosi rozpŕchli. Gary zomrel, neskôr aj Junec a Laban. Cesta Kima viedla na severné Slovensko a Pike sa na veľmi dlhý čas stratil z dohľadu a žil v zahraničí.

Kitty zomrela v roku 1996.

 

 

Kamarátka Bobina vlastne vtedy už z osady zostala len sama a v tom istom roku 1996 sa však stala členkou osady UNCAS.   A tak osada CARACAS navždy zanikla.

 

 
 

Pieseň v pozadí stránky s názvom KRÁSNÁ PRÉRIE

 spieva a hraje kamarát Brnkaj z T.O.GRANADA