Trampská osada

 

DAHKOTAH

  Trnava 1994  

 

 
 
 
 

 

Pár kamarátov, vo veku asi pätnásť rokov, ktorým sa najľahšie dýcha  čerstvý  vzduch  lesa  a  voľnosti,  si  v  Malých  Karpatoch v blízkosti zrúcaniny kostola a kláštora Sv. Kataríny našli svoj flek, postavili prvú chajdu a 26.6.1992 založili  trampskú osadu KATARÍNKA.

Začal  sa  čas víkendov strávených v prírode. Vydaril sa im prvý veľký vander, pomohli aj pri lesných  brigádach a na jar ďalšieho roku bola dokončená ich  druhá chajda - Sosna, ktorá popri ťažkostiach  /nie že by bola halabala postavená/  stojí dodnes.

Z nevyhlásenej osady KATARÍNKA, v ktorej už  začala kolovať pravá trampská krv potom traja kamaráti Plcho - šerif, Džipy a Solo,  stáli pri 25. výročnom ohni trampskej osady  BIELY TESÁK /na  ich osadnom fleku  - Bulova lúka pri Dechticiach/  a  2.7.1994 skladali sľub narodenej trampskej osady DAHKOTAH. Vandre, potlachy a hlavne víkendy na  chajde sa  postarali o stále väčšiu rodinu kamarátov a kamarátiek.

 
 

 
Chata trampskej osady DAHKOTAH
pred prestavbou v roku 1998...

 

 

Dňa 8.10.1994 Čoskoro ešte v tom istom roku vyhlásenia osady prijímajú ďalšieho veselého člena do svojej mladej osady - kamaráta Marcela.

Dňa 25.3.1995, teda už v ďalšom roku, znova za pomoci trampskej osady BIELY TESÁK, sa mladej osade DAHKOTAH podarilo uskutočniť myšlienku privítania jari /ešte na Bulovej lúke/. V ten deň  do osady prichádza kamarát Dymo,  posledný osadník v tom čase prijatý do osady /zatiaľ/.

 

 
 
 
 

 
...k
amaráti z trampskej osady DAHKOTAH
pred svojou chatkou v roku 1999...

 

 

Rozbiehajú sa po krásnych kútoch Slovenska a Čiech na svoje veľké i malé vandre a potom na chajde cez dlhé zimné večery radi spomínajú nazážitky zo svojích potuliek.

Navštevujú kamarátov a spriatelené osady na ich chajdách a flekoch, kam prichádzajú radi sa zabaviť a aj pomôcť. Najviac však na  trampskú osadu BIELA HVIEZDA, pri Zochovej chate. Tu začali spoznávať trampský život a nových kamarátov, ale aj na osadu BIELY TESÁK, kam chodievali naozaj veľmi často.

Aj ich chajda Sosna sa stala miestom pravidelných stretnutí s kamarátmi z iných osád či "neosád" a ako hovoria, každého tu vždy radi privítajú.

 
 

 
..
.a ešte raz v roku 1999 na spoločnej fotografii, zľava:
Plcho, Džipy, Dymo, Solo, Marcel...

 
 
 

foto: Pekelník

 
...zrubová chatka trampskej osady DAHKOTAH v roku 2004...

 
 
 
 

 
...c
estou na osadu DAHKOTAH...

 
 
 
 

 
...svoj 5.Výročný oheň osada DAHKOTAH zapálila spolu s trampskou osadou BIELY TESÁK v roku 1999 Bulovej lúke pri Katarínke. Trampská osada  BIELY TESÁK vtedy slávila 30. výročie založenia svojej osady
/viac o potlachu nájdete a sa dočítate v Pekelníkovej KRONIKE TRAMPSKÝCH OSÁD, v rubrike potlachy/.

 
 
 

Vložené dňa 8.X.1999, doplnené 5.9.2013.

 
 
 
 
 
 

  

Grafika Trampský archív - TRAMP NET

© Pekelník KRONIKA TRAMPSKÝCH OSÁD