STRETNUTIE  "100" 

NA TRAMPSKEJ OSADE ARKÁDIA

Stretnutie sa vyznačovalo predovšetkým množstvom rôznych nenáročných súťaží,  do ktorých sa mohli zapojiť s kľudom i trampský veteráni a zvlášť tí naši najmladší - trampský dorast.

Súťaže boli predovšetkým trampskou klasikou, a to hod nožom, streľba z luku, zo vzduchovky a z praku.

Súťaž bola i v pití piva na čas a mala dosť značnú odozvu a veľkú účasť, no áno, bol horúci letný deň a smäd bol veľký. Zlé jazyky však tvrdia, že súťažiaci ho dosť veľa vypili a potom chýbalo večer pri ohni...

Ďalšie súťaže mali honosné názvy /dôležité je však že sa ujali/ a nepatrili k tej všeobecnej trampskej klasike, spomeniem súťaž vajíčko, žabka, kolík a beh s taličkami.

 

 

...pekné už pripravené ceny...

 

 

Do súťaži sa zapojilo neobvykle veľa kamarátov. Možno príčinou tohto množstva boli i pekné pripravené ceny, z ktorých vynikali predovšetkým veľké brezové  placky, maľované naším trampským umelcom kamarátom Furom z trampskej osady JOKER.

 

 

 
 

 

 

Boj o ceny bol urputný a určite si ich zobrali tí najlepší...

Súťaže prebiehali skoro celý deň a večer kamarátky a kamarátov očakával už pripravený táborový oheň.

Tu sme sa dozvedeli čo tá "stovka" v pozvaní vlastne znamená...

Najprv sme si mysleli že to bude dajaké významné trampské jubileum, potom sme túto vec pustili z hlavy. Preto že tramping na Slovensku a ani v Čechách nemá toľko rokov a tie jubilea pripadajú až na budúci rok, keď tramping v Čechách dosiahne vek 90 rokov a na Slovensku 80 rokov.

Takže kamarát Klemo z osady JOKER a kamarátka Gabika z domácej osady ARKÁDIA oslavujú okrúhle dátumy svojich narodenín a dokopy ich vek má 100 rokov.

No dobre, vraj 100 rokov, Klemovi pri zapaľovaní ohňa gratulovali k sedemdesiatke a Gabike k dvadsaťpäťke, takže i tak sme sa pravdu nedozvedeli.

 

 

... vraj to už začne...

 

 
 
 

 

...v strede v zelenom oblečení Klemo a po jeho pravej ruke kamarátka Gabika...

 

 

 

Ale spoluosadník kamaráta Klema - Bero prezradil, že Klemo bude oslavovať sedemdesiatku až o desať rokov.... No dobre, ostatné do tej stovky sme si domysleli, i keď to nemusí byť celkom pravda.

Takže takto vyzerali kanadské žartíky trampíkov na trampskej "stovke".

Potom už bol nádherný západ slnka, ktorého lúče presvitali korunami stromov akoby oznamovali že je na čase zapáliť táborový oheň.

 

 

 

...zapálenie ohňa...

 

 

Oheň sa zapaľoval  za zvukov indiánskej hudby a scenár zapálenia doplňovali indiánske oblečenia a starý wigvam trampskej osady ARKÁDIA.

Po rokoch sa opäť objavil tu pri táboráku v plnej svojej kráse starý pôvodný totem trampskej osady ONDATRY, o ktorom neprajné duše rozširovali zvesti, že bol porezaný na drobné brvienka a spálený.

Vďaka za jeho záchranu patrí kamarátovi Maťovi, ktorý jeho obnovu  a uvedenie do normálneho trampského života a jeho opätovné vrátenie na trampský kopec realizoval.

 
 

 

Starý totem z trampskej osady ONDATRY
/ foto 1983 Vaska T.K.VATRA

 

 

 

Obnovený totem z trampskej osady ONDATRY
/T.O.ARKÁDIA 2007/

 

 

Potom už nasledovali najmä zo začiatku gratulácie trampov kamarátke Gabike a Klemovi k ich okrúhlym jubileám a nakoniec ďalšia najviac očakávaná časť trampskej "stovky", volná zábava.

 

 

...hudba pod totemom...

 

 

Tu určite treba spomenúť, že hudobníkov, najmä tých dobrých a ešte lepších tu bolo neúrekom a od toho sa odvíjala i dobrá nálada ktorá tu panovala. Počuli sme staré songy z pionierskych čias vzniku trampingu, ďalej to boli i  piesne ktoré vznikli v začiatkoch trampskej porty, potom známe Ryvolovky.... a aj tie najnovšie pesničky. Takže celý ten pesničkový maratón skôr pripomínal bohatú históriu a veľkú cestu, ktorou kráčal tramping po celé desiatky rokov od svojho vzniku.

 

 

...vynikajúca hudobná trampská dvojica Dia a Čugaňa z trampskej osady NIPIGON...

 

 

Za piesne treba poďakovať kamarátom Kavke a Čárlimu z trampskej osady ELDORÁDO. Palcovi z trampskej osady JICARILLA, Miškovi z trampskej osady VYSOKÁ, Filozofovi z trampskej osady TRHANI, Pivtymu z trampskej osady ONTÁRIO, Čugaňovi a Diovi z trampskej osady NIPIGON, Panchovi a všetkým tým ďalším, ktorí ešte zobrali do ruky svoje hudobné nástroje a spríjemnili ostatným tento krásny večer a krátku letnú noc.

 

 

...další hudobníci ...v popredí Pancho, Kafka a Čárli z trampskej osady ELDORÁDO a vzadu Miško z trampskej osady VYSOKÁ...

 

 
 
 

 

...tam kde je dobrá muzika, je väčšinou i dobrá nálada...

 

 

A komu ešte ďakujeme za príjemne strávený trampský víkend.

Je to predovšetkým kamarátka Gabika z trampskej osady ARKÁDIA a kamarát Klemo z trampskej osady JOKER.

Nesmieme však zabudnúť i na ďalších kamarátov a kamarátky, ktorí pri príprave "stovky" a jej realizácii boli Gabike a Klemovi pravou pomocnou rukou. Je to kamarát Maťo, Mišo a Dano a kamarátky Iveta a Andrea z trampskej osady ARKÁDIA.

 A ešte nakoniec, radi prídeme i na Gabikinu a Klemovu stodvadsiatku, ktorá bude ich ďalším spoločným jubileom. To však bude až v roku 2017.

Ahoj

... a ešte niekoľko fotografii pre spomienku a do osadných kroník...

 

 

...kamarát Papagáj...

 

 
 
 

 

...Maťo, Gabika, Tomáš a Michal...

 

 
 
 

 

...Furo z trampskej osady JOKER a Dynamit z trampskej osady TÚLAVÝ OROL...

 

 
 
 

 

... kamarát Bero z trampskej osady JOKER a Omego z trampskej osady JUŽNÝ KRÍŽ...

 

 
 
 

 

...na ARKÁDII v tento deň bolo dobre postarané aj o tie najmenšie trampulatá...