"...Tam na tom campe
           nájdeš kúsok dúhy snáď,

       
tam na tom campe
          
        privíta ťa každý rád...."

          
/zo slovenskej trampskej piesne/

 

 
 

 

 

Trampská osada  STOPY z  Ivanky pri Dunaji si dňa 21.04.2007 pripomenula na známom ivanskom táborisku "u Rusa" svoje desiate výročie založenia...

 

 

 

...na vlajkovej stene bolo 14 vlajok trampských osád...

 

 
 

 

...kamarátky a kamaráti z trampskej osady STOPY...

 

 
 
 

 

...keď na camp padol súmrak, kamarát Kaktus šerif trampskej osady STOPY privítal všetkých kamarátov a kamarátky pri slávnostnom ohni a za zvukov Vlajky, bola zapálená vatra...

 

 
 

 

 

...v kruhu kamarátov...

 

 

 

...počas krásneho nedeľného slnečného dňa väčšina kamarátov a kamarátiek neodolala a ich cesty viedla do nádherných zákutí Malého Dunaja ...

 

 

 

...jedna zo spoločných fotografii pre trampské kroniky...

 

 
 

 

...príjemne sa sedelo i postávalo v jarných slnečných lúčoch...

 

 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 

Stručne z histórie trampskej osady STOPY

Trampská osada STOPY bola oficiálne založená 26.11.1997 aj keď jej členovia sa stretávali, boli poriadatelmi i účastníkmi rôznych trampských akcií už niekoľko rokov.
Zakladajúcimi  členmi boli kamaráti Kaktus, Máňo,  Vincúr (bývalí členovia osady L.B.M.)  a kvet prérie Mary.
Osada nevznikla tak povediac na „zelenej lúke“, ale z trampov ktorých trampská história siaha do začiatku sedemdesiatych rokov 20. storočia a je spojená z dnes žiaľ neexistujúcim flekom „Ranč“ v Ivanke pri Dunaji. Skôr ako založili osadu potulovali sa spolu po lesoch Československa a ich srdcovou záležitosťou boli splavy Malého Dunaja .
Najnavštevovanejšou akciou osady bol a stále je „Kaktusov guláš“, ktorého prvý ročník sa konal už v roku 1983 a za trvanie osady ich spolu zorganizovali niekoľko, v zime  na chatách v Ivanke a v Zálesí,  v lete zas na fleku „U Rusa“.
Osada sa od svojho vzniku pravidelne schádza dva krát do mesiaca, na osadnej slezine zväčša v osadnej trampovni u Kaktusa  a často sa na týchto slezinách zastavia i členovia iných ivanskych trampských osád.
Okrem tradičných týždňových letných splavov Malého Dunaja, splavujú tento tok i v jednodňových splavoch v mesiaci apríli, alebo v  novembri a vyskytujú sa aj na májových splavoch  Dunaja.
Osada  často zavíta a zúčastňuje aj na akciách trampov v Rači, Lanžhote, Brne, Rajhrade, ...
 

 
 
 
 
 
 
 

Pre TRAMP NET o potlachu napísali a fotografovali kamaráti
Mono z trampskej osady ZLATÁ LÍŠKA
a T.S. Lili z STS.

Grafika Pekelník

História trampskej osady

Pekelníkova KRONIKA TRAMPSKÝCH OSÁD