Trampská osada

BIELY BIZÓN

Trnava 1997

 

 
 
 
 

 

Partia mladých kamarátov z Trnavy sa od roku 1995 častejšie a častejšie dostávala do prírody, ktorá ich časom tak k sebe pripútala, že bez nej už nemohli vydržať. Po víkendoch si sadli do vlaku a vybrali sa do blízkych známych hôr - do Malých Karpát. Časom spoznali - aj pomocou ich otcov – veľa kamarátov trampov.

V roku 1996 začali uvažovať' o založení vlastnej osady. Najprv to vyzeralo ako šialený nápad, ktorý sa zdal ako neuveriteľný sen. Ale časom sa dali dokopy ako jedna partia. Táto partia po dlhých skúsenostiach a skúškach sa stala skupinou nerozlučných kamarátov. A títo kamaráti boli aj pri zrode dejín trampskej osady BIELY BIZÓN.

Po dlhých dohadovaniach s nápadom založiť trampskú osadu prišiel kamarát Marek a nápad bol prijatý. Nakoniec prišlo k tomu, že bolo treba určiť šerifa a ďalších členov osady. Zakladateľmi boli: Kačabo, Marek, Boris. Po niekoľkých mesiacoch prijali ďalšieho osadníka Kapra.

V roku 1997 po ďalších skúsenostiach prijali do osady ďalších kamarátov Karola, Ivana a Deda. V tom čase boli ešte párkrát v horách na trampoch a ako osada boli vyhlásení na potlachu trampskej osady ICARILLA dňa 9. 8. 1997. Po vyhlásení za osadu dostali pozvánku na potlach, ktorý sa konal v Ivanke pri Dunaji. Po týždni oddychu prišla rada na ďalší potlach T.O.S.T.S. ktorý sa konal na Bradle v Brezovej pod Bradlom.

Ako posledný potlach v tom roku 1997 bol „daždivý“ potlach, ktorý sa konal na Lúke Pokrvného bratstva - T.Oz. do 3.04.

A potom prišla jeseň keď ich osadu opustili kamaráti Karol a Ivan. V decembri však do osady prijali kamaráta Maa - juniora.

Ostatní osadníci naďalej chodia do prírody a v zimných mesiacoch sa pravidelne stretávajú na slezinách.

Napísané a vložené 23.11.1999

 

 
 
 
 

  

Grafika Trampský archív - TRAMP NET

© Pekelník KRONIKA TRAMPSKÝCH OSÁD

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

trampnet(zavinač)nextra.sk

©Pekelník 1999