Když na potlachu zas
osadní oheň vzplál
jak díků vzdání, jak díků vzdání
Hned zastavil se čas
plamen si s námi hrál
na malování, na malování...

...Oheň je oltář trempů
totém je trempský kříž
za žádný z diamantů
s trempem ho nesměníš.

/Píseň Trempský oltář (Trampská mše) Jindra Šmejkal, Láďa Svoboda/

 

 
 
  POZDRAV A FOTOGRAFIE Z POTLACHU
OD KAMARÁTA ČOCHTANA ZO ZLÍNA
 

 
 
  POZDRAV A FOTOGRAFIE Z POTLACHU
OD KAMARÁTKY LILKY
 

 
 
  POZDRAV A FOTOGRAFIE Z POTLACHU
OD KAMARÁTA JARA PALEC
 

 
 
  POZDRAV A FOTOGRAFIE Z POTLACHU
OD KAMARÁTA JARA PALEC
 

 
 
  POZDRAV A FOTOGRAFIE Z POTLACHU
OD KAMARÁTA JARA PALEC
 

 
 

 

V súvislosti s ČS potlachom sa objavili aj záporné informácie,  čo však predpokladáme a tušíme, že sú to najmä klebety súčasných - možno aj neprajníkov a štváčov. 

Všetky takéto a im podobné informácie sme na našich stránkach striktne odmietli zverejniť a nezverejníme.

Tu len spomenie to, že rovnakú zásadu k ľudským klebetám a postoj k ním mal po dlhé roky aj  kanadský trampský časopis STOPA vychádzajúci v rokoch 1989 - 2015, ktorý vydával kamarát Aleš z trampskej osady KAMARÁDI OSTROVA v Kanadskej Britskej Kolumbii.

To hlavne spomínam preto, že  na prednej stránke tiráži časopisu v každom jednom čísle STOPY bola napísaná

krátka,

jednoduchá

a výstižná veta:

"CO SE TI NA TRAMPOVANÍ LÍBILO, POŠLI DO STOPY, TO CO SE TI NELÍBILO POŠLI ROVNO TĚM, CO SE JICH TO TÝKÁ."

/ FILOZOFIE STOPY - Aleš /

 
 
 
 
 

A aj vďaka tejto trampskej filozofii časopis  STOPA bol najčítanejším časopisom a to celých dvadsaťpäť rokov v mnohých trampských osadách na  celom trampskom svete.

A možno aj vďaka tejto trampskej filozofii aj TRAMP NET na internete už vychádza celkom slušných, teda viac ako pätnásť rokov  a mal - a v súčasnosti má neuveriteľne veľké množstvo čitateľov, nie len doma, ale i v celom trampskom svete (Aleš ďakujeme - za základnú novinársku trampskú  filozofiu).

Takže píšte /bez klebiet, ohovárania a štvavých informácii/, maľujte, fotografujte a vašu tvorbu pošlite trebárs do TRAMP NETu, či do iných trampských časopisov ako AHOJ AHOJ, SEVERKA a podobne, kde si vaše zážitky či fotografie môžu prečítať či pozrieť aj vaši trampskí kamaráti a kamarátky, či iný čitatelia.

 

 

TRAMPSKÝ OSCAR

Vec však nad ktorou sa mnohí trampi pozastavili a ktorú nemôže ani TRAMP NETu prehliadnuť bolo hromadné odovzdávanie  OSCAROV -   akože trampských cien  "zaslúžilým trampom". Tento niekoľko dielny akt bol trampskou kapelou DÚHA  povýšený skoro na hlavný bod večerného programu potlachu.

Nie, nepozastavujeme sa nad tým, kto ocenenie dostal, veď viacerí  kamaráti si dajaké to trampské ocenenie určite zaslúžili - ale záhadou zostáva  použitie názvu tohoto ocenenia ktorého pôvod z angažovaných v tejto veci nechce nikto vysvetliť.

Pre naše vysvetlenie iba toľko, že použitý názov ocenenia OSCAR nepochádza z trampského prostredia a s naším trampingom nemá absolútne nič spoločného. OSCAR je cena Americkej Akadémie filmových vied a umenia udeľovaná od roku 1929 v rôznych oblastiach filmu a je najprestížnejšou filmovou  cenou americkej kinematografie. Jej udeľovanie patrí k najvýznamnejším kultúrnym udalostiam v Hollywoode  a cena má navyše určite svoj copyright  pôvodu.

Kamaráti ktorí ste  ocenenie s názvom OSCAR navrhli a ním odmeňujete trampov, porozmýšľajte ako velmi - velmi ďaleko ma tento názov ocenenia od trampov a trampingu.

Ahoj Pekelník

TRAMP NET

 

 
 

 
 

 
 
   
 
 

 
 
 
 
 
 
 

  

 

hudba v pozadí stránky Lojzko Kecál

Grafika Trampský archív - TRAMP NET

Stránku pripravil Pekelník

TRAMP NET © Pekelník